Konsultacje kardiologiczne dla zwierząt

Problemy z sercem mogą być spowodowane wieloma czynnikami: od wrodzonych, po infekcyjne czy związane z wiekiem zwierzęcia. Jeśli zaobserwowałeś niepokojące objawy, mogące świadczyć o zaburzeniach pracy serca, konieczne będzie udanie się z pupilem na wizytę u kardiologa. Profesjonalne konsultacje kardiologiczne dla zwierząt pozwalają ustalić przyczynę występujących symptomów. W ten sposób weterynarz jest w stanie wykluczyć poważne schorzenia.

Jakie objawy powinny Cię zaniepokoić? To przede wszystkim:

  • zwiększona męczliwość,
  • opuchlizna kończyn bądź ich niedowład,
  • zaburzenia krążenia objawiające się obniżeniem temperatury kończyn, ogona, bladością błon śluzowych,
  • kaszel pojawiający się po wysiłku fizycznym,
  • problemy oddechowe,
  • brak apetytu oraz utrata wagi.
konsultacje kardiologiczne dla zwierząt

Te i wiele innych objawów najczęściej wskazują na problemy sercowo-naczyniowe. W naszym gabinecie pomożemy ustalić przyczynę dolegliwości oraz zaproponujemy odpowiednie leczenie. Warto również wykonywać badania prewencyjnie, ponieważ czasem objawy chorób układu krążenia nie są zauważalne dla właścicieli, tym bardziej w ich początkowych stadiach.

Zauważyłeś u swojego zwierzęcia pogorszenie się stanu zdrowia? Nie ma ochoty biegać, szybko się męczy, mało je i chudnie? Pora odwiedzić kardiologa, który zrobi dla psa oraz kota wszystko, co niezbędne w celu poprawy jego stanu. W takiej sytuacji udaj się z nim do naszej kliniki zlokalizowanej w Lubinie. Nasz pacjent ma do nas nieco dalej, np. jest z Chojnowa, Legnicy czy innej miejscowości w województwie dolnośląskim? Dojazd do nas ze wszystkich stron regionu jest łatwy – w razie pytań zapraszamy do kontaktu!