Okulistyka zwierzęca

Oczy to niezwykle wrażliwe narządy. Zarówno ich badanie, jak i leczenie nie jest proste, z tego też względu okulistyka zwierzęca jest kluczową specjalizacją weterynaryjną. Ponieważ bardzo łatwo o urazy oczu, często jako specjaliści mierzymy się z problemami narządu wzroku u naszych podopiecznych. Zawsze dążymy do tego, aby niezależnie od okoliczności zachować prawidłową zdolność widzenia zwierzaka. Pomimo że wszelkie działania na oku wymagają wyjątkowej precyzji oraz wiedzy, to nasz główny lekarz weterynarii – Dominika Dwornicka – czuje się w tej dziedzinie nadzwyczaj pewnie. Dlatego też możesz być pewny, że Twój milusiński trafia w dobre ręce!

Pełna opieka okulistyczna

Nasz dział okulistyki zwierzęcej zajmuje się nie tylko badaniem, lecz również kompleksowym leczeniem, a także profilaktyką chorób oczu. Wiemy też, jak zachować się w nagłych przypadkach, tak aby uratować uszkodzone mechanicznie oko, np. w wyniku ataku innego zwierzęcia bądź w przebiegu nagle występujących objawów chorobowych (np. podczas zapalenia okolicy gałki ocznej).

Przeprowadzamy m.in.:

  • badanie przedniego i tylnego odcinka gałki ocznej,
  • testy diagnostyczne, w tym badanie ilości wydzielanych łez i drożności kanałów nosowo-łzowych,
  • bezbolesny pomiar ciśnienia śródgałkowego,
  • diagnostyka chorób oczu wykonywana za pomocą oftalmoskopu bezpośredniego i pośredniego oraz lampy szczelinowej,
  • zabiegi mikrochirurgiczne z zastosowaniem lupek okulistycznych,
  • elektrodepilację rzęs oraz plastykę powiek,
  • wszywanie wypadniętego gruczołu trzeciej powieki (cherry eye),
  • pomoc w nagłych przypadkach okulistycznych (wypadnięcie gałki ocznej, rany powiek, perforacje rogówki, rany urazowe, nagły atak jaskry).
okulistyka zwierzęca

W razie jakichkolwiek niepokojących objawów ze strony narządu wzroku zwierzęcia zapraszamy do naszego gabinetu w Lubinie. Blisko do nas mają m.in. osoby z Polkowic czy Ścinawy, jednakże jeśli pojawią się problemy z dotarciem do naszej kliniki, zapraszamy do kontaktu – postaramy się pomóc!