Dentysta dla kota, psa i innych gatunków zwierząt

Nie tylko ludzie zmuszeni są do regularnej kontroli uzębienia – zwierzęta domowe także wymagają takiego rodzaju opieki zdrowotnej. Oferujemy zatem swoje usługi medyczne, dzięki którym Twój pupil będzie cieszyć się zdrowymi zębami oraz dziąsłami. Dentysta pracujący zarówno dla psa, jak i kota musi wiedzieć, jak operować narzędziami służącymi do ekstrakcji, skalingu czy innych procedur stomatologicznych, a nasi weterynarze to doświadczeni w tej dziedzinie specjaliści.

Oferujemy szeroki zakres usług dentystycznych dla zwierząt – to przede wszystkim:

  • ocena stanu uzębienia oraz zgryzu,
  • diagnostyka schorzeń stomatologicznych,
  • nauka higieny jamy ustnej w ramach profilaktyki kamienia nazębnego,
  • sanacja jamy ustnej (m.in. skaling – ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego),
  • ekstrakcje przetrwałych zębów mlecznych oraz wymagających usunięcia zębów stałych,
  • terapia chorób przyzębia (chirurgiczna oraz farmakologiczna).
dentysta dla kota

Stomatologia zwierząt – żeby zęby były zdrowe!

Jako dentyści weterynaryjni – wykonujący dla psów oraz kotów niezbędne czynności przywracające zdrowie ich uzębienia – wiemy, jak istotna jest również profilaktyka. Dlatego też wskazujemy właścicielom zwierząt, co mogą sami zrobić, by móc zadbać o zęby i dziąsła swoich podopiecznych. Jednakże choroby jamy ustnej nie zawsze są rezultatem nieodpowiedniej higieny – często powstają także w wyniku urazu czy infekcji. Dlatego też szeroki zasób wiedzy weterynarza pomoże ustalić przyczynę problemów zdrowotnych.

Pojawiły się problemy z uzębieniem Twojego zwierzęcia? Zapraszamy do Lubina na wizytę! Odwiedzają nas zarówno pacjenci z Chojnowa, Legnicy, jak i innych miejscowości województwa dolnośląskiego – to znak, że jesteśmy dobrzy w tym, co robimy. Przekonaj się sam, oddając nam pod opiekę swojego zwierzaka.

UWAGA

Wszystkie inwazyjne i bolesne zabiegi w obrębie jamy ustnej (w tym skaling) wykonujemy w znieczuleniu ogólnym, zgodnie z zaleceniem ogólnoeuropejskich towarzystw weterynaryjnych. („Oświadczenie w sprawie zabiegów stomatologicznych u psów i kotów wykonywanych bez znieczulenia ogólnego”).